Hizmet Koşulları ve Sözleşme Metni(EULA)

Kapsam

İşbu Politika ve Sözleşme, www.bilsemzeka.com  sitesi ve Bilsem Zeka uygulaması ile ilgili hizmetleri sunarken, kişisel bilgilerinizi nasıl yönettiğimizi anlatmaktadır. Ayrıca, www.bilsemzeka.com  internet sitesi (kısaca Site olarak anılacaktır) aynı zamanda işbu Gizlilik Politikasının yayınlandığı www.bilsemzeka.com sitesi ile bağlantılı diğer internet siteleri ve AppStore ve PlayStore uygulamaları için de geçerlidir.

İştiraklerimizin, iş ortaklarımızın ve ortak girişimlerimizin gizlilik ile ilgili uygulamaları da, okumakta olduğunuz işbu Gizlilik Politikası ile benzer niteliktedir. İşbu Gizlilik Politikası’nı ve Bilsem Zeka Kullanıcı Sözleşmesi’ni kabul etmekle; kişisel bilgilerinizi, işbu Gizlilik Politikası’nda düzenlendiği şekilde, toplanmasına, saklanmasına, kullanılmasına ve açıklanmasına açıkça onay vermektesiniz. İşbu Gizlilik Politikası, Siteye İlan tarihinden önce kayıt olan kullanıcılar açısından İlan tarihinden itibaren 30 gün içerisinde, İlan tarihi ve sonrasında kayıt olan kullanıcılar açısından kayıt tarihinden itibaren geçerlilik kazanır.

Ön Bilgilendirme

1. KONU

Ön Bilgi Formu’ nun konusu, SATICI’ nın, ALICI’ ya satışını yaptığı, aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen dijital ürün/ürünlerin satışı ve kullanılması ile ilgili olarak Türk Ticaret Kanunu(TTK), Borçlar Kanunu ve 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanunu ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerini kapsamaktadır. Ön Bilgilendirme Formu’ nda belirtilen bilgiler, Mesafeli Satış Sözleşmesi’ nin ayrılmaz bir parçasıdır.

ALICI, SATICI’ nın unvan, açık adres, telefon ve diğer erişim bilgileri, satışa konu Dijital Ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı, ödeme yöntemleri satışa konu Dijital Ürün ile ilgili tüm ön bilgiler ve Dijital Ürün ile ilgili şikayet ve itirazlarını iletebileceği resmi makamlar hakkında açık, anlaşılır ve internet ortamına uygun şekilde SATICI tarafından bilgilendirildiğini; bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini, Dijital Ürünü satın alma işleminin gerçekleşmesinin akabinde -Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nin m.15/ğ bendi uyarınca – cayma hakkının bulunmadığını bu sözleşme hükümlerince teyit, kabul ve beyan eder. 

Bunun yanında SATICI, ALICININ uygulamayı BİLSEM değelendirmeleri(tablet sınavı, bireysel değerlendirme vs.) ve başka bir sınava hazırlık için kullanması yönünde yönlendirmede bulunması söz konusu değildir. Bilsem Zeka uygulaması, hiçbir şekilde BİLSEM değerlendirmeleri veya benzer sınavlarda öğrencilerin başarısını garantilemez ve BİLSEM değerlendirmeleri hazırlığı için bir müfredat sunmaz, zira çocuğun bilişsel kabiliyetlerinin bütüncül gelişmesine odaklanır. Bu tür durumlarda tüm sorumluluk ALICI’ya aittir. ALICININ bu değerlendirmeler için uygulamayı kullanıyor olması SATICI için herhangi bir sorumluluk doğurmaz.

2. TARAFLAR

SATICI:

Unvanı : Meta Beyin Eğitim Bilişim Danışmanlık Ltd Şti. (“SATICI”)

MERSİS Numarası : 0619118801900001

Adres : Bilişim Vadisi Muallimköy Mh. Deniz Cd. No: 143/5 İKN:Z01 41400 Gebze/Kocaeli

Telefon : 0 533 485 32 36

E-mail : iletisim@bilsemzeka.com

Web Adresi : www.bilsemzeka.com

ALICI :

Adı Soyadı:……

Adres: ……………. ………

Telefon:…………

E-mail:………..

3. SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN VE BEDELİ

3.1. Bu Ön Bilgilendirme Formu’ nun konusu kayıtlı dijital içerik “Bilsem Zeka” SATICI tarafından sunulan dijital paketlerinden bir tanesidir.

3.2. Hizmet paketine ilişkin bilgiler aşağıda yer almaktadır. Paket fiyatına tüm vergiler dahildir. Paket, Bilsem Zeka tarafından özgün ve yaratıcı konseptlerle hazırlanmış dijital içerikten müteşekkildir.

Paket Adı

Paket İçeriği

Toplam Tutar

Bilsem Zeka Premium Paket

…………. TL

3.3. ÜRÜN görsel ve duysal tekniklerle hazırlanan, yalnızca internet üzerinden erişilebilen dijital ürünü içerir. ÜRÜN içerisinde yer alan dijital içerikler kayıtlı olup, ÜRÜN’ e erişimin gerçekleşmesiyle hizmet ifası yerine getirilmiş olacaktır.

3.4. ÜRÜN içeriğinde yer alan söz konusu dijital içerikler; özgün konu anlatım videoları, akıl haritaları, soru bankası, çözüm videoları ve ilgili ders özelinde hazırlanmış diğer her türlü dijital içeriği kapsar.

3.5. Satın almaya konu ÜRÜN elektronik cihazlara kurulum ile aktif hale gelir ve online olarak işlerlik kazanır. Bu bakımdan ALICI’ nın, ÜRÜN’ ün kurulacağı elektronik cihazlarda internet ağı bulunmasının gerekli olduğunu bildiği kabul edilir.

3.6. ÜRÜN ile ilgili daha detaylı bilgi, www.bilsemzeka.com adresindedir. Ayrıca, Ürün’e ilişkin detaylı kullanım şartlarına Mesafeli Satış Sözleşmesi’nden ulaşılabilir. Buna ek olarak, 0 533 485 32 36 numaralı sabit hattan SATICI ile irtibata geçilebilir.

4. ÜRÜNÜN KULLANIM SÜRESİ

Bilsem Zeka Abonelik paketlerinde ödemeler süreli olarak dönem sonunda yenilenmektedir. Abonelikleri devam ettiği sürece kullanıcılar Bilsem Zeka mobil uygulamalarında ve web portal’da yer alan premium içeriğe erişme hakkına sahiptirler. Kişiler eğer abonelik paketi olarak tanımlanmış ise web portal’da (portal.bilsemzeka.com) yer alan Abonelik Yönetimi bölümünden, veya mobil abonelik ise App Store ve Play Store abonelik yönetim panellerinden aboneliklerini durdurabilir veya iptal edebilirler. Abonelik iptali sonrasında bir sonraki dönem ALICI’nın belirttiği ödeme yönteminden kesinti yapılmaz ve dönem sonuna kadar kullanıcı uygulamadan faydalanmaya devam eder.

Abonelik Paketi olarak tanımlanmamış paketlerde, alınan paketin süresi boyunca ALICI’nın erişimi devam eder.

Belirtilen sürelerin sona ermesiyle dijital üründe premium içeriğe erişim kapatılır. Kısıtlı kullanım üzerinden erişim devam eder.

5. ÖDEME YÖNTEMLERİ

Ödeme, aşağıda belirtilen yöntemlerden biri ile yapılır:

Kredi Kartı ile Ödeme: www.portal.bilsemzeka.com web sayfasında satın alınmak istenen Ürün’ ün ödeme bilgileri aşamasında yer alan yönergelerin izlenerek kredi kartı kullanmak sureti ile belirli bankalarla anlaşmalı olarak, taksit seçenekleriyle yapılan ödeme yöntemidir. Bu ödeme yönetiminin seçilmesi halinde, Ürün Bedeli, yetkili elektronik ödeme sağlayıcı kuruluş tarafından tahsil edilmektedir. Taksitle ödeme yönteminin seçilmesi halinde, ödeme peşin fiyat üzerinden gerçekleşir, ödeme sağlayıcı kuruluştan kaynaklı vade farkı ALICI’ ya yansıtılmaz.

Havale/Eft Yolu ile Ödeme: Ödeme, SATICI’ nın www.bilsemzeka.com web sayfasında satın alınmak istenen ÜRÜN’ ün “Havale/EFT ile Ödemek İçin” ödeme yönteminin seçilerek satın almanın devam ettirilmesidir. Ödeme işlemini tamamlamak için ALICI’ nın formda belirttiği e-mail adresine SATICI’ ya ait banka hesap numaraları iletilir. ALICI tarafından bu hesap numaralarından birine 5 gün içerisinde ödeme yapılması gereklidir. Havale/EFT yolu ile yapılacak ödeme sırasında; ödeme açıklamasına, “Hesap tanımlanacak telefon numarası, sınıf bilgisi ve ve paketin bilgisinin yazılması gereklidir. Anılan ödeme yönteminin seçilmesi halinde, ödeme sağlayıcı kuruluşlar tarafından ilgili ödeme için havale veya EFT masrafları ALICI’ ya yansıtılabilir. Böyle bir durumda, SATICI’ nın ilgili havale veya EFT masraflarından sorumluluğu yoktur.

İyzico ile Ödeme: Ödeme, SATICI’nın www.bilsemzeka.com web sayfasında satın alınmak istenen ÜRÜN’ ün “iyzico ile Ödeme İçin” ödeme yönteminin seçilerek satın almanın devam ettirilmesidir. ALICI, “Onayla ve Devam Et” butonunun tıklanmasının ardından iyzico Güvenli Ödeme sayfasına yönlendirilir ve ödeme bu şekilde gerçekleştirilir.

6. CAYMA HAKKININ BULUNMAMASI

İşbu Sözleşme konusu ÜRÜN, online ve kayıtlı dijital içeriktir. Bu bakımdan, 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’ a dayanarak hazırlanan Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nin 15/ğ Maddesi uyarınca “elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallara ilişkin sözleşmeler” kapsamında kalması sebebiyle ALICI’ nın cayma hakkı bulunmamaktadır.

7.BİLSEM ZEKA İADE / İPTAL SÜRECİ NASIL İŞLER

İşbu Sözleşme konusu ÜRÜN(BİLSEM ZEKA ), online ve kayıtlı dijital içeriktir. Bu bakımdan, 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’ a dayanarak hazırlanan Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nin 15/ğ Maddesi uyarınca “elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallara ilişkin sözleşmeler” kapsamında kalması sebebiyle ALICI’ nın cayma hakkı bulunmamaktadır.

Mücbir sebepler dolayısı ile aboneliğinizi erken iptal ettiğinizde bu taahhüdü bozduğunuz için faydalandığınız indirim geçersiz sayılır. Aboneliklerin iptali, PlayStore veya AppStore üzerinden yönetilmektedir. Burada tüm kontrol kullanıcıda yer almaktadır. 

BİLSEM ZEKA 3, 6 veya 12 aylık bir abonelik satın aldığınızda, yani bu kadar süre kullanım yapmayı taahhüt etmeniz karşılığında, size bir indirim sağlamıştır. Aboneliğinizi erken iptal ettiğinizde bu taahhüdü bozduğunuz için faydalandığınız indirim geçersiz sayılır.

Aboneliğinizin başlangıç tarihinden, iptal talebinizi gönderdiğiniz tarihten sonraki ilk ay dönümüne kadar geçen süre için indirimsiz, tam ücret tahsil edilecektir .

Eğer ödeme taksit ile yapıldıysa, ilgili taksit tutarları önce banka tarafından tahsil edilir, sonrasında yapılan iadeye istinaden karta iade edilir. Bu süreçte son kullanıcı bu işlemleri +/- şeklinde hesap dökümünde görebilir.

8. ÜRÜNÜN KULLANILMASI VE SATICININ BORCUNU İFASI

8.1. SATICI, ALICI’ yı ÜRÜN hakkında işbu Ön Bilgilendirme Formu’ nu okumakla ve satın almanın ilk aşamasında doldurulan isim, soyisim, adres, telefon, e-mail bilgilerinin işlenmesinin hukuka uygunluğu hakkında Aydınlatma Metni’ ni onaylamakla anılan hususlarda bilgilendirildiğini kabul eder.

8.2. ALICI, satın alma için Mesafeli Satış Sözleşmesi’ni dikkatlice okur, kabul eder ve onaylar.

8.3. ALICI’ nın Ürün Bedeli’ni ödemesini müteakip satışın tamamlanması ile başka bir işleme gerek olmaksızın ÜRÜN, satın alma işleminin tamamlandığı tarihten itibaren ÜRÜN’ e konu dijital üründe belirlenen süre boyunca KULLANICI erişimine açılır. Bu kapsamda, ÜRÜN kapsamındaki dijital içeriğe erişimde kullanılacak kullanıcı adı ve parola, ödeme işlemi tamamlandığı anda, satın alma işlemleri sırasında formda beyan edilen e-mail hesabına eposta ile veya ilgili telefon numarasına SMS ile gönderilir.

8.4. ÜRÜN bakımından ALICI’ ya yönlendirilen e-mailde; ÜRÜN’ nün kurulumu yapılacak elektronik cihaza uygun kurulum programları yer alır. E-maildeki yönlendirmeler ile ALICI tarafından programların kurulumu sağlanır. ALICI’ nın kurulumda herhangi bir sıkıntı çekmesi halinde SATICI’ dan, yukarıdaki maddelerde belirtilen iletişim numaraları ve yolları ile kurulum ve ÜRÜN’ nün kullanılmasıyla ilgili olarak destek talep edilebilir.

9. ÜRÜN KAPSAMINDAKİ FİKRİ VE SINAİ HAKLAR

ALICI, ÜRÜN’ ün barındırdığı görsel, grafik, ses, ders anlatımı gibi içeriklerin SATICI mülkiyetinde ya da kullanım hakkının SATICI’ ya ait olduğunu, ÜRÜN’ ü satın almakla yalnızca Mesafeli Satış Sözleşmesi’ nde belirlenen şekilde ve ÜRÜN içeriğinde belirlenen süre ile mevzuat ve sözleşme sınırları içinde, münhasıran kullanma hakkını haiz olduğunu beyan ve kabul eder.

10. KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI

10.1. ALICI, satın alma aşamalarından herhangi birinde SATICI ile paylaşılan kişisel verilerinin; sözleşmenin kurulmasını sağlamak ve kanundan doğan kendi yükümlülüğünü ifa etmek için işleyeceğini ve muhafaza edeceğini bilir.

10.2. ALICI, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında hazırlanan Aydınlatma Metni’ ne ödeme aşamasında ve www.bilsemzeka.com internet sitesinde Kişisel Verilerin Korunması bölümünden erişebilir.

11. DİJİTAL İÇERİKLERİN ÇALIŞMASI HAKKINDA

10.1. Dijital Ürün, internet erişimi gerektirir. Söz konusu internet bağlantısının sağlanması, kalitesi ve güvenliği KULLANICI sorumluluğundadır.

11.2. Dijital Ürün, yalnızca bir bilgisayar ve bir telefonda veya bir tablet ve bir telefonda kullanılabilir. Tablet, telefon ve bilgisayarda birlikte kurulum mümkündür ancak aynı anda sadece bir cihazdan erişim sağlayabilir.

11.4. Üretici firmaların destek vermeye devam ettiği cihaz ve işletim sistemi sürümlerinde Bilsem Zeka Mobil Uygulaması ve Web Programı çalışmaktadır.

11.6. Bilsem Zeka Online Programı cihaz özelliği değiştirilmiş (root ve jailbreak yapılmış) mobil cihazlarda kullanılmaması gerekmektedir.

12. DİJİTAL İÇERİKLERİN İŞLEVSELLİĞİNİ ETKİLEYEBİLECEK TEKNİK KORUMA ÖNLEMLERİ

12.1. ÜRÜN içeriklerine internet üzerinden erişim sağlanması mümkün olup, bulunulan yerdeki internet bağlantı yöntem ve hızı, kullanılmakta olan elektronik cihazın teknik özellikleri, ÜRÜN’ den etkin ve verimli yararlanılmasını etkileyebilecektir. Bu nedenle ALICI/KULLANICI’ nın, Ürün’den en iyi şekilde yararlanabilmesi için yeterli hızda bir internet bağlantısına ve bağlantıyı destekleyen donanıma sahip bir elektronik cihaza sahip olması önerilir.

12.2. ÜRÜN’ den yararlanmak yüksek data transferini gerektirebileceğinden internet servis sağlayıcısının yapabileceği ek ücretlendirmeler ile limit-kota aşımlarından ve diğer nedenlerden kaynaklanabilecek ücretlendirmelerden SATICI sorumlu değildir.

12.3. Dijital içeriklerin mobil veya masaüstü cihazlarda çalıştırılması için üçüncü taraflarca sağlanan uygulamalara ilişkin her türlü sorumluluk ALICI/KULLANICI’ ya aittir.

13. MÜCBİR SEBEP

13.1. Hukuken ‘mücbir sebep’ sayılan ve kabul edilen tüm hallerde, SATICI’ nın işbu Ön Bilgilendirme Formu ve Mesafeli Satış Sözleşmesi ile belirlenen yükümlülüklerinden herhangi birini geç veya eksik ifa etmesi veya ifa etmemesi halinde sorumluluğu geçici olarak askıya alınacaktır. ALICI/KULLANICI bu veya bu gibi durumlarda, SATICI’ nın ifada gecikmesi, eksik ifası, ifa etmemesi veya temerrüt olarak adlandırılmayacağını veya bu durumlar için SATICI’ dan herhangi bir isim altında tazminat talep edilemeyeceğini bilir ve kabul eder.

13.2. “Mücbir sebep” terimi; doğal afet, salgın hastalık, isyan, savaş, grev, iletişim sorunları, altyapı ve internet arızaları, elektrik kesintisi ve kötü hava koşulları, mahkemelerce web sitesine erişimin engellenmesine yönelik verilen ihtiyati tedbir kararları da dahil ve fakat bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla, SATICI’ nın kusuruyla neden olmadığı, kontrolü haricinde gelişen kaçınılamayacak olaylar olarak yorumlanır.

14. UYUŞMAZLIK HALİNDE BAŞVURU MERCİİLERİ

14.1. ALICI, soru, talep ve şikayetleri için iletisi@bilsemzeka.com e-posta adresi, www.bilsemzeka.com internet adresinde yer alan Canlı Destek’ ten ya da 0 533 485 32 36 numaralı sabit hattan irtibata geçebileceğini bilir.

14.2. Ayrıca, ALICI şikâyet ve itirazlar konusunda, her takvim yılı başından itibaren geçerli olmak üzere Ticaret Bakanlığı tarafından ilan edilen parasal sınıra kadar olan başvurularını Tüketici Hakem Heyeti’ne; söz konusu parasal sınırın üzerindeki başvurularını ise Tüketici Mahkemesi’ne yapabilir.

14.3. ALICI, ÜRÜN’ ün temel niteliklerine, satış fiyatına, ödeme şekline, ifasına ilişkin bilgiler dahil fakat bunlarla sınırlı olmamak üzere ÜRÜN ile ilgili her türlü bilgiyi okuduğunu, anladığını ve onayladığını kabul ve beyan eder.

14.4. ALICI’ nın işbu Ön Bilgilendirme Formu’ nun bir örneğini yazıcıdan alabileceği gibi dijital olarak da saklaması mümkündür. Onanan işbu Ön Bilgilendirme Formu’ nun bir örneği, SATICI tarafından ilgili mevzuatta öngörülen süreler boyunca saklanır.

15. İSTİSNA

İşbu ön bilgilendirme formunda yer alan ve 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanundan doğarak tüketicilere hukuki koruma sağlayan madde hükümleri sadece ALICI’ nın Tüketici olduğu hallerde geçerli olarak hüküm ifade edecek olup; alıcının 6502 sayılı kanunda yer alan Tüketici tanımına uymadığı hallerde ilgili maddeler taraflar arasında hüküm ifade etmeyecektir.

ALICI; 6502 S.K.’un M. 48, f.2 ve Mes. Söz. Yön. 5., 6. ve 7. maddeleri gereğince Ön Bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini kabul, taahhüt ve beyan eder.

Denetim ve İşlem Yapan Taraflar

Bilsem Zeka Hizmetlerini kullanmakla;

Meta Beyin Eğitim Bilişim Yayıncılık ve Danışmanlık Limited Şirketi‘nin ( Meta Beyin ) online eğitim, zeka gelişimi ve bilsem hazırlık platformu olan Bilsem Zeka Kullanıcı Sözleşmesi’nde ve işbu Gizlilik Politikasında belirtilen hizmetleri sunabilmek amacıyla kişisel bilgilerinizi işleyebileceğini kabul etmektesiniz.

Kişisel Bilgilerinizi Toplanması

Siteyi kim olduğunuzu söylemeksizin veya herhangi bir kişisel bilgi vermeksizin ziyaret edebilirsiniz. Kişisel bilgilerinizi paylaşmayı seçer iseniz, artık Bilsem Zeka için anonim bir kullanıcı olmaktan çıkarsınız. Kişisel bilgilerinizi Bilsem Zeka’ya sağlamayı seçmeniz halinde, bu bilgilerin nezdimizde aktarılmasına ve saklanmasına onay vermiş olursunuz.

Bilsem Zeka’nın aşağıdaki belirtilen kişisel bilgilerinizi toplayabileceğini ve saklayabileceğini kabul etmektesiniz;

* Elektronik posta adresi, adres/iletişim bilgileri, kimlik numarası ve bazı hallerde (kullanılan hizmete bağlı olarak, ) banka hesabı numarası gibi finansal bilgiler;

* Sitedeki faaliyetlerinize istinaden, gerçekleşen işlemlere ilişkin bilgiler (teklif verme, satın alma, satma, siteye sizin tarafınızdan oluşturulan veya sizin kullanıcı hesabınıza bağlı olan ürün veya ürün içerikler gibi);

* Kargo, fatura bilgileri veya bir ürünü satın almak veya kargo etmek için sağlamış olan diğer bilgiler;

* Site üzerinden yapılan yazışmalar, geri bildirimler ve Bilsem Zeka’ya gönderilen mesajlar

* Bilgisayar/donanım ve bağlantı bilgileri, sayfa görüntüleme istatistikleri, sayfaya gelen ve gidilen trafik bilgileri, ad data/reklam yayınları ile ilgili veriler, IP adresleri ve standart web log bilgisi/standart web günlüğü bilgileri dahil, Siteyi ziyaret etmenizden, Bilsem Zeka hizmetlerini kullanmanızdan, içerik ve reklamlarımız ile etkileşiminizden doğan diğer bilgiler;

* Kimliğinizi doğrulamak amacıyla veya Bilsem Zeka’nın ilgili politikalarını ihlal ettiğinize dair bir şüphe doğması halinde, sizden ek bilgiler isteyebiliriz (örneğin, adres doğrulamak için kimlik numarası veya fatura gönderilmesi veya listelenen ürünün asıl sahibi olduğunuzu doğrulamak amacıyla bazı ek soruların cevaplanması);

* Demografik ve navigasyon verileri gibi diğer şirketlerden alınan bilgiler;

* Üçüncü kişilerden sağlanan ek bilgiler;

Kişisel Bilgilerinizin Kullanılması

Bilsem Zeka’nınn kişisel bilgileri toplamaktaki başlıca amacı, güvenli, sorunsuz, etkili ve kişiselleştirilmiş bir hizmet sağlamaktır. Bilsem Zeka’nınn kişisel bilgilerinizi aşağıda sayılan amaçlarla kullanabileceğini kabul etmektesiniz;

* Talep ettiğiniz kullanıcı desteğini ve hizmetleri sağlamak;

* Uyuşmazlıkları ve Sitedeki aksaklıkları çözümlemek;

* Yasaklanma ihtimali olan veya yasaklanmış işlemleri veya kanuna aykırı faaliyetleri önlemek, bulmak ve araştırmak ve Bilsem Zeka Kullanıcı Sözleşmesi’ni uygulamak;

* Hizmetleri, içerikleri ve tanıtımlarımızı kişiselleştirmek, ölçmek ve geliştirmek;

* Meta Beyin grup şirketlerine ilişkin hizmetleri, hedeflenen pazarlama, hizmet güncelleştirilmeleri ve promosyon teklifleri ile ilgili tercih ettiğiniz iletişim kanalları ve kayıt esnasında vermiş olduğunuz telefon numarası, eposta adresi gibi araçlarla sizlere bilgiler vermek;

* Mobil bildirimler, elektronik posta ve telefon numarası aracılığıyla pazarlama amaçlı tanıtımlar göndermek;
(Tanıtımlarının gönderilmemesi ile ilgili talimatlar gönderilen elektronik posta da yer almaktadır. Bunun yanında ticari ileti almak istememeniz durumunda aşağıda yer alan form ile iletisim@bilsemzeka.com adresinden talep etmeniz yeterli olacaktır.

* Bilgileri doğruluğunu teyit etmek amacıyla karşılaştırmak ve bu bilgileri üçüncü kişiler ile doğrulamak.

Pazarlama

Bilsem Zeka, pazarlama faaliyetlerinde kullanılması amacıyla kullanıcının açıkça bir rızası olmadığı taktirde; kişisel bilgilerinizi üçüncü kişilere satmayacak ve kiralamayacaktır. Bilsem Zeka kişisel bilgilerinizi, diğer kullanıcıların bilgileri ve diğer şirketlerden topladığımız bilgileri ile birleştirerek hizmetlerimizi, içerik ve tanıtımlarımızı geliştirmek ve kişileştirilmek amacıyla kullanabilecektir. Ayrıca Bilsem Zeka, 3. kişilerle pazarlık sonucu saptanmış pazarlama amaçlı tanıtımları gönderebilir. 

Kişisel Bilgilerinizin Bilsem Zeka tarafından açıklanması

Kişisel bilgilerinizi, hizmetlerimizi sağlamak, yasal yükümlülükleri yerine getirmek, Bilsem Zeka kuralları ve politikalarını uygulamak, satışa sunulan ürün veya içeriğe ilişkin olarak üçüncü kişilerce ileri sürülen hak ihlali iddialarına cevap vermek veya herhangi bir kişinin hakkını veya güvenliğini korumak amaçlarıyla açıklayabiliriz.

Bilgilerin Bilsem Zeka’da kullanılması

Bilsem Zeka, Site’deki işlemlerinizi tamamlamak için kişisel ve mali bilgilerinin paylaşılmasına olanak sağlamaktadır. Gizlilik ile ilgili oluşturduğunuz uygulamalara ve diğer kullanıcıların gizlilik haklarına saygı göstermenizi desteklemekteyiz. Sizlerin diğer kullanıcılar ile paylaştığınız bilgilerin gizliliği ve güvenliği konusunda garanti verememekteyiz ve bu nedenle, kullanıcılar ile işlem yapmadan önce, işlem içinde bulanacağınız kullanıcının gizlilik ve güvenlik uygulamalarını değerlendirmeli ve bilgileri bu kullanıcı ile paylaşıp paylaşmama yönünde bir seçim yapmanızı öneririz. Bilsem Zeka, gizliliğin korunmasına yardımcı olmak ve işlemlerin daha hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesi sağlamak amacıyla kullanıcının yalnızca iletişim, kargo gibi sınırlı bilgilerine erişim olanağı tanımaktadır. Kullanıcıların işlem yapmaları esnasında, birbirlerinin yalnızca ismi, kullanıcı kimliği ve kargo bilgilerine erişebilmektedir. Her durumda, bilgilerin gizliliğinin korunması ile ilgili tüm yasal düzenlemelere uygun davranmalı ve diğer kullanıcıların veri tabanınızdan kendilerini silmelerine ve diğer kullanıcılardan topladığınız bilgilerin içeriğinin ilgili kullanıcılar tarafından bilinmesine olanak sağlamalısınız.

Kullanıcılara ait bilgileri yalnızca aşağıdaki amaçlarla kullanabileceklerini kabul etmektesiniz;

* İstenmeyen ticari iletiler olarak tanımlanmayan ve Bilsem Zeka’da gerçekleşen işlemleri ile ilgili

* Bilsem Zeka aracılığıyla sunulan hizmetleri kullanmak (örneğin escrow, kargo ve sıfır dolandırıcılık şikayetlerinde bulunmak)

* Kullanıcının açıkça belirttiği ve tercih etmiş olduğunu diğer amaçlar

Kullanıcı Hesabının Güvenliği 

Şifreniz, kullanıcı hesabınızın anahtarıdır. Özgün numaralar, harfler ve özel karakterler kullanınız ve Bilsem Zeka şifrenizi hiç kimse ile paylaşmayınız. Şifrenizi veya kişisel bilgilerinizi başkalarıyla paylaşmanız halinde, hesabınız adına yapılan tüm eylemlerden sizin sorumlu olacağınızı unutmayın. Şifreniz üzerindeki kontrolünüzü kaybetmeniz, kişisel bilgileriniz üzerindeki kontrolünüzü kaybetmenize yol açabilir ve dolayısıyla sizin adınıza başkaları tarafından gerçekleştirilen ve hukuken bağlayıcı işlemlerin muhatabı olabilirsiniz. Bu nedenle şifrenizin güvenliğinin herhangi bir nedenle tehlikeye girmesi halinde, derhal Bilsem Zeka’a bildirimde bulunmalı ve şifrenizi değiştirmelisiniz.

Kişisel bilgilerinize erişilmesi, kişisel bilgilerinin görüntülenmesi ve değiştirilmesi 

Siteye giriş yaparak, kişisel bilgilerinizin çoğunu görebilir ve değiştirebilirsiniz. Genel olarak, kimlik doğrulanmasını yapmamız mümkün olmadığından kişisel bilgilerinizi manuel olarak değiştirememekteyiz. Bu nedenle, kişisel bilgilerinizin değişmesi gerektiğinde veya bu bilgilerin doğru olmaması halinde bu bilgileri derhal güncelleştirmelisiniz. Bilsem Zeka destek hattına başvurmanız halinde, mümkün olan en kısa zamanda, yaptığınız işleme göre ve yasal düzenlemelere uygun olarak hesabınız kapatılarak, kişisel bilgilerinizin görüntülenmesi engellenecektir. Kapatılan hesaplara ait kişisel bilgiler, yasal gereklilikler, dolandırıcılığın önlenmesi, uyuşmazlıkların çözülmesi, arızaların giderilmesi, soruşturmalara yardımcı olunması, Bilsem Zeka Kullanıcı Sözleşmesi’nin uygulanması ve yasalarca izin verilen diğer tüm eylemler için muhafaza edilmektedir.

Güvenlik

Verilerin korunması gereken değerler olduğunu düşünmekteyiz, bu nedenle de kişisel bilgilerinizin yetkisiz erişimlere ve açıklamalara karşı korunması için birçok araç (kriptolama, şifreler, fiziksel güvenlik vb.) kullanmaktayız.

Ancak, sizlerin de bildiği üzere üçüncü kişiler, hukuka aykırı olarak iletişiminizi veya kişisel mesajlaşmalarınızı ele geçirebilir veya bu iletişiminizi ve mesajları almanızı engelleyebilir ve diğer kullanıcılar, Site’den elde ettikleri kişisel bilgilerinizi kötü amaçlarla kullanabilir veya suiistimal edebilir. Bu nedenle, gizliliğinizi korumak için büyük bir çaba göstermemize rağmen, kişisel bilgilerinizin veya kişisel mesajlaşmalarımızın her zaman gizli kalacağı yönünde bir söz vermek mümkün değildir.

Üçüncü Kişiler

Aksi açıkça belirtilmedikçe, bu Gizlilik Politikası, yalnızca Bilsem Zeka tarafından toplanan kişisel bilgilerinizin kullanılması ve açıklanmasına ilişkindir. Sitede veya başka internet sitelerinde teklif verenler, alıcılar ve satıcılar gibi diğer kişilere kişisel bilgilerinizi açıklamanız halinde, bu bilgilerin diğer kişiler tarafından kullanılması veya açıklanması farklı kurallara tabi olabilir. Bilsem Zeka’nın üçüncü kişilere ait gizlilik politikalarını denetlememektedir ve kişisel bilgilerinizin üçüncü kişiler tarafından kullanılması, bu kişilere ait gizlilik politikalarına tabi olacaktır. Kişisel bilgilerinizi üçüncü kişilere açıklamadan önce, konu hakkında bilgi istemenizi öneririz.

Genel

Gizlilik Politikasında yer alan koşulları Sitede yayınlanmak suretiyle her zaman değiştirilebiliriz. Değiştirilen koşullar, Site’de yayınlandıktan 30 gün sonra geçerlilik kazanır. Ayrıca, Bilsem Zeka uygulamasında yer alan bildirimlerle da sizleri bilgilendirebiliriz. Yardım Sayfalarımızda sorularınızın cevaplarını bulamadığınızda, Bilişim Vadisi Muallimköy Mh. Deniz Cd. No: 143/5 İKN:Z01 41400 Gebze/Kocaeli adresinde mukim Meta Beyin Eğitim Bilişim Yayıncılık ve Danışmanlık Limited Şirketi’ne posta gönderebilir veya Bilsem Zeka Destek Hattı ile irtibata geçebilirsiniz. Diğer taraftan iletisim@metabeyin.com.tr eposta adresinden dilediğiniz zaman iletişime geçebilir, öneri, talep ve görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Yasal Bilgilendirme

META BEYİN Eğitim Bilişim Yayıncılık ve Danışmanlık Ltd. Şti. (bundan böyle “Şirket” veya “BİLSEM ZEKA” olarak anılacaktır), şirketimizin itibarını koruma ve yasal haklarımızı savunma konusunda kararlıdır. Şirketimize yönelik temelsiz ve asılsız iddialar içeren ifadelerin kullanılması, hem Türk Ceza Kanunu hem de Türk Ticaret Kanunu kapsamında yasal sonuçlar doğurabilecek ciddi suçlamaları içermektedir.

Türk Ticaret Kanunu’nun 55. maddesi, itibarın korunması ve haksız rekabetin önlenmesine yönelik açık yasal hükümler içermekte olup, Sınai Mülkiyet Kanunu’nun 6. maddesi marka sahiplerinin markalarını koruma hakkını açıkça güvence altına almaktadır. Bu çerçevede, şirketimizin ticari itibarına zarar verebilecek her türlü yanıltıcı haber, asılsız iddia ve haksız eleştiri, Türk Medeni Kanunu’nun ilgili hükümleri, 556 sayılı Markaların Korunması Hakkında KHK’nin 9. ve 61. maddeleri, Türk Ticaret Kanunu’nun 56. maddesi ve haksız rekabet hükümleri uyarınca yasal işlemleri meşrulaştırmaktadır.

BİLSEM ZEKA olarak, şirketimizin itibarını haksız yere zedeleyen her türlü eylem karşısında yasal haklarımızı sonuna kadar kullanma hakkımızı saklı tutarız.

Eğer bu tür yasa dışı faaliyetlere devam edilirse, Türk Ceza Kanunu’nun ilgili maddeleri uyarınca maddi ve manevi tazminat talebinde bulunma ve gerekli hukuki süreçleri başlatma hakkımız saklıdır.

Bu nedenle, BİLSEM ZEKA olarak, bu tür yasa dışı eylemlerin devam etmesi durumunda gerekli tüm yasal adımları atacağımızı ve şirketimizin itibarını korumak adına her türlü önlemi alacağımızı bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,

META BEYİN Eğitim Bilişim Yayıncılık ve Danışmanlık Ltd. Şti.

SÖZLEŞME

Meta Beyin Eğitim Bilişim Yayıncılık ve Danışmanlık Limited Şirketi sözleşmedeki hizmet şartlarını değiştirme hakkını saklı tutar.

İşbu Sözleşme konusu ÜRÜN, online ve kayıtlı dijital içeriktir. Bu bakımdan, 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’ a dayanarak hazırlanan Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nin 15/ğ Maddesi uyarınca “elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallara ilişkin sözleşmeler” kapsamında kalması sebebiyle ALICI’ nın cayma hakkı bulunmamaktadır.  Mesafeli satışa ait tüm hususlara bu bağlantıda ve aşağıda yer alan Mesafeli Satış Sözleşmesi metninden erişebilirsiniz.

Meta Beyin Eğitim Bilişim Yayıncılık ve Danışmanlık Limited Şirketi / Bilsem Zeka Kişisel Veriler Politikası 

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu hakkında genel bilgilendirme 

6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu 24 Mart 2016 tarihinde kabul edilmiş, 7 Nisan 2016 tarihli 29677 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanmıştır. KVKK’nın bir kısmı yayın tarihinde, bir kısmı ise 7 Ekim 2016’da yürürlüğe girmiştir. 

Veri sorumlusu sıfatıyla bilgilendirme 

6698 sayılı KVKK uyarınca ve Veri Sorumlusu sıfatıyla, kişisel verileriniz bu sayfada açıklandığı çerçevede; kaydedilecek, saklanacak, güncellenecek, mevzuatın izin verdiği durumlarda 3. kişilere açıklanabilecek / devredilebilecek, sınıflandırılabilecek ve KVKK’da sayılan şekillerde işlenebilecektir. 

Kişisel verilerinizin ne şekilde işlenebileceği 

6698 sayılı KVKK uyarınca, Firmamız ile paylaştığınız kişisel verileriniz, tamamen veya kısmen, otomatik olarak, veyahut herhangi bir veri kayıt sisteminin parçası olmak kaydıyla otomatik olmayan yollarla elde edilerek, kaydedilerek, depolanarak, değiştirilerek, yeniden düzenlenerek, kısacası veriler üzerinde gerçekleştirilen her türlü işleme konu olarak tarafımızdan işlenebilecektir. KVKK kapsamında veriler üzerinde gerçekleştirilen her türlü işlem “kişisel verilerin işlenmesi” olarak kabul edilmektedir. 

Kişisel verilerinizin işlenme amaçları ve hukuki sebepleri 

Paylaştığınız kişisel veriler, 

* Müşterilerimize verdiğimiz hizmetlerin gereklerini, sözleşmenin ve teknolojinin gereklerine uygun şekilde yapabilmek, sunulan ürün ve hizmetlerimizi geliştirebilmek için;

 * 6563 sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun, 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ile bu düzenlemelere dayanak yapılarak hazırlanan 26.08.2015 tarihli 29457 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan Elektronik Ticarette Hizmet Sağlayıcı ve Aracı Hizmet Sağlayıcılar Hakkında Yönetmelik, 27.11.2014 tarihli ve 29188 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği ve diğer ilgili mevzuat kapsamında işlem sahibinin bilgilerini tespit için kimlik, adres ve diğer gerekli bilgileri kaydetmek için; 

* Bankacılık ve Elektronik Ödeme alanında zorunlu olan ödeme sistemleri, elektronik sözleşme veya kağıt ortamında işleme dayanak olacak tüm kayıt ve belgeleri düzenlemek; mevzuat gereği ve diğer otoritelerce öngörülen bilgi saklama, raporlama, bilgilendirme yükümlülüklerine uymak için; 

* Kamu güvenliğine ilişkin hususlarda ve hukuki uyuşmazlıklarda, talep halinde ve mevzuat gereği savcılıklara, mahkemelere ve ilgili kamu görevlilerine bilgi verebilmek için; 

6698 sayılı KVKK ve ilgili ikincil düzenlemelere uygun olarak işlenecektir. 

  Kişisel verilerinizin aktarılabileceği üçüncü kişi veya kuruluşlar hakkında bilgilendirme Yukarıda belirtilen amaçlarla, Firmamız ile paylaştığınız kişisel verilerinizin aktarılabileceği kişi / kuruluşlar; başta Firmamızın sunucu altyapısını ………………………………………………………………………. olmak üzere, tedarikçiler, kargo şirketleri gibi sunulan hizmetler ile ilgili kişi ve kuruluşlar, faaliyetlerimizi yürütmek üzere ve/veya Veri İşleyen sıfatı ile hizmet alınan, iş birliği yaptığımız program ortağı kuruluşları, yurtiçi / yurtdışı kuruluşlar ve diğer 3. kişilerdir.   

Kişisel verilerinizin toplanma şekli 

Kişisel verileriniz, 

* Firmamız internet sitesi ve mobil uygulamalarındaki formlar aracılığıyla isim-soyisim, TC kimlik numarası, adres, telefon, iş veya özel e-posta adresi gibi bilgiler ile; kullanıcı adı ve şifresi kullanılarak giriş yapılan sayfalardaki tercihleri, gerçekleştirilen işlemlerin IP kayıtları, tarayıcı tarafından toplanan çerez verileri ile gezinme süre ve detaylarını içeren veriler, konum verileri şeklinde;

 * Satış ve pazarlama departmanı çalışanlarımız, şubelerimiz, tedarikçilerimiz, diğer satış kanalları, kağıt üzerindeki formlar, kartvizitler, dijital pazarlama ve çağrı merkezi gibi kanallarımız aracılığıyla sözlü, yazılı veya elektronik ortamdan; 

* Firmamız ile ticari ilişki kurmak, iş başvurusu yapmak, teklif vermek gibi amaçlarla, kartvizit, özgeçmiş (cv), teklif vermek ve sair yollarla kişisel verilerini paylaşan kişilerden alınan, fiziki veya sanal bir ortamda, yüz yüze ya da mesafeli, sözlü veya yazılı ya da elektronik ortamdan; 

* Ayrıca farklı kanallardan dolaylı yoldan elde edilen, web sitesi, blog, yarışma, anket, oyun, kampanya ve benzeri amaçlı kullanılan (mikro) web sitelerinden ve sosyal medyadan elde edilen veriler, e-bülten okuma veya tıklama hareketleri, kamuya açık veri tabanlarının sunduğu veriler, sosyal medya platformlarından paylaşıma açık profil ve verilerden; işlenebilmekte ve toplanabilmektedir.   

KVKK yürürlüğe girmeden önce elde edilen kişisel verileriniz KVKK’nın yürürlük tarihi olan 7 Nisan 2016 tarihinden önce, üyelik, elektronik ileti izni, ürün / hizmet satın alma ve diğer şekillerde hukuka uygun olarak elde edilmiş olan kişisel verileriniz de bu belgede düzenlenen şart ve koşullara uygun olarak işlenmekte ve muhafaza edilmektedir.   

Kişisel verilerinizin yurtdışına aktarılması 

Türkiye’de işlenerek veya Türkiye dışında işlenip muhafaza edilmek üzere, yukarıda sayılan yöntemlerden herhangi birisi ile toplanmış kişisel verileriniz KVKK kapsamında kalmak kaydıyla ve sözleşme amaçlarına uygun olarak yurtdışında bulunan (Kişisel Veriler Kurulu tarafından akredite edilen ve kişisel verilerin korunması hususunda yeterli korumanın bulunduğu ülkelere) hizmet aracılarına da aktarılabilecektir.   

Kişisel verilerin saklanması ve korunması 

Kişisel verileriniz, Firmamız nezdinde yer alan veri tabanında ve sistemlerde KVKK’nun 12. maddesi gereğince gizli olarak saklanacak; yasal zorunluluklar ve bu belgede belirtilen düzenlemeler haricinde hiçbir şekilde üçüncü kişilerle paylaşılmayacaktır. Firmamız, kişisel verilerinizin barındığı sistemleri ve veri tabanlarını, KVKK’nun 12. Maddesi gereği kişisel verilerin hukuka aykırı olarak işlenmesini önlemekle, yetkisiz kişilerin erişimlerini engellemekle, erişim yönetimi gibi yazılımsal tedbirleri ve fiziksel güvenlik önlemleri almakla mükelleftir. Kişisel verilerin yasal olmayan yollarla başkaları tarafından elde edilmesinin öğrenilmesi halinde durum derhal, yasal düzenlemeye uygun ve yazılı olarak Kişisel Verileri Koruma Kurulu’na bildirilecektir. 

Kişisel verilerin güncel ve doğru tutulması 

KVKK’nun 4. maddesi uyarınca Firmamızın kişisel verilerinizi doğru ve güncel olarak tutma yükümlülüğü bulunmaktadır. Bu kapsamda Firmamızın yürürlükteki mevzuattan doğan yükümlülüklerini yerine getirebilmesi için Müşterilerimizin doğru ve güncel verilerini paylaşması veya web sitesi / mobil uygulama üzerinden güncellemesi gerekmektedir.   

6698 sayılı KVKK uyarınca kişisel veri sahibinin hakları 

6698 sayılı KVKK 11.maddesi 07 Ekim 2016 tarihinde yürürlüğe girmiş olup ilgili madde gereğince, Kişisel Veri Sahibi’nin bu tarihten sonraki hakları aşağıdaki gibidir: 

Kişisel Veri Sahibi, Firmamıza (veri sorumlusu) başvurarak kendisiyle ilgili; 

  1. Kişisel veri işlenip işlenmediğini öğrenme, 
  2. Kişisel verileri işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme, 
  3. Kişisel verilerin işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme, 
  4. Yurt içinde veya yurt dışında kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişileri bilme, 
  5. Kişisel verilerin eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme, 
  6. KVKK’nun 7. maddesinde öngörülen şartlar çerçevesinde kişisel verilerin silinmesini veya yok edilmesini isteme, 
  7. Kişisel verilerin düzeltilmesi, silinmesi, yok edilmesi halinde bu işlemlerin, kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere de bildirilmesini isteme, 
  8. İşlenen verilerin münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle kişinin kendisi aleyhine bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme, 9. Kişisel verilerin kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğraması hâlinde zararın giderilmesini talep etme, haklarına sahiptir. 

İstanbul Ticaret Odası’nın 401287-5 sicil sayısında kayıtlı, 0619118801900001 mersis numarasına sahip, “Bilişim Vadisi Muallimköy Mh. Deniz Cd. No: 143/5 İKN:Z01 41400 Gebze/Kocaeli” adresinde bulunan “Meta Beyin Eğitim Bilişim Yayıncılık ve Danışmanlık Limited Şirketi” KVKK kapsamında veri sorumlusudur.

 Firmamız tarafından atanacak Veri Sorumlusu Temsilcisi, yasal altyapı sağlandığında Veri Sorumluları Sicilinde ve bu belgenin bulunduğu internet adresinde ilan edilecektir.   Kişisel Veri Sahipleri, sorularını, görüşlerini veya taleplerini aşağıdaki iletişim kanallarından herhangi birisine yöneltebilir: 

E-Posta: iletisim@metabeyin.com.tr 

Linkler

BİLSEM MÜLAKAT Sınavına Etkili Hazırlık ve İNDİRİMLİ Eğitim Paketimiz ile ilgili sizi arayıp detaylı bilgilendirmemiz için, hemen aşağıdaki bilgileri girin:

Öğrencimizin Sınıfı
Görüşme Saati