Ön Bilgilendirme Formu

ÖN BİLGİLENDİRME FORMU

1. KONU

Ön Bilgi Formu’ nun konusu, SATICI’ nın, ALICI’ ya satışını yaptığı, aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen dijital ürün/ürünlerin satışı ve kullanılması ile ilgili olarak Türk Ticaret Kanunu(TTK), Borçlar Kanunu ve 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanunu ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerini kapsamaktadır. Ön Bilgilendirme Formu’ nda belirtilen bilgiler, Mesafeli Satış Sözleşmesi’ nin ayrılmaz bir parçasıdır.

ALICI, SATICI’ nın unvan, açık adres, telefon ve diğer erişim bilgileri, satışa konu Dijital Ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı, ödeme yöntemleri satışa konu Dijital Ürün ile ilgili tüm ön bilgiler ve Dijital Ürün ile ilgili şikayet ve itirazlarını iletebileceği resmi makamlar hakkında açık, anlaşılır ve internet ortamına uygun şekilde SATICI tarafından bilgilendirildiğini; bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini, Dijital Ürünü satın alma işleminin gerçekleşmesinin akabinde -Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nin m.15/ğ bendi uyarınca – cayma hakkının bulunmadığını bu sözleşme hükümlerince teyit, kabul ve beyan eder. Bunun yanında SATICI, ALICININ uygulamayı BİLSEM değelendirmeleri(tablet sınavı, bireysel değerlendirme vs.) ve başka bir sınava hazırlık için kullanması yönünde yönlendirmede bulunması söz konusu değildir. Bilsem Zeka uygulaması, hiçbir şekilde BİLSEM değerlendirmeleri veya benzer sınavlarda öğrencilerin başarısını garantilemez ve BİLSEM değerlendirmeleri hazırlığı için bir müfredat sunmaz, zira çocuğun bilişsel kabiliyetlerinin bütüncül gelişmesine odaklanır. Bu tür durumlarda tüm sorumluluk ALICI’ya aittir. ALICININ bu değerlendirmeler için uygulamayı kullanıyor olması SATICI için herhangi bir sorumluluk doğurmaz.

2. TARAFLAR

SATICI:

Unvanı    : Meta Beyin Eğitim Bilişim Danışmanlık Ltd Şti. (“SATICI”)

MERSİS Numarası : 0619118801900001

Adres       : Bilişim Vadisi Muallimköy Mh. Deniz Cd. No: 143/5 İKN:Z01 41400 Gebze/Kocaeli

Telefon : 0 533 485 32 36

E-mail      : iletisim@bilsemzeka.com

Web Adresi www.bilsemzeka.com

 

ALICI :

Adı Soyadı:……

Adres: ……………. ………

Telefon:…………

E-mail:………..

 

3. SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN VE BEDELİ

3.1. Bu Ön Bilgilendirme Formu’ nun konusu kayıtlı dijital içerik “Bilsem Zeka” SATICI tarafından sunulan dijital paketlerinden bir tanesidir.

3.2. Hizmet paketine ilişkin bilgiler aşağıda yer almaktadır. Paket fiyatına tüm vergiler dahildir. Paket, Bilsem Zeka tarafından özgün ve yaratıcı konseptlerle hazırlanmış dijital içerikten müteşekkildir.

Paket Adı

Paket İçeriği

Toplam Tutar

Bilsem Zeka Premium Paket

…………. TL

 

 

3.3. ÜRÜN görsel ve duysal tekniklerle hazırlanan, yalnızca internet üzerinden erişilebilen dijital ürünü içerir. ÜRÜN içerisinde yer alan dijital içerikler kayıtlı olup, ÜRÜN’ e erişimin gerçekleşmesiyle hizmet ifası yerine getirilmiş olacaktır.

3.4. ÜRÜN içeriğinde yer alan söz konusu dijital içerikler; özgün konu anlatım videoları, akıl haritaları, soru bankası, çözüm videoları ve ilgili ders özelinde hazırlanmış diğer her türlü dijital içeriği kapsar.

3.5. Satın almaya konu ÜRÜN elektronik cihazlara kurulum ile aktif hale gelir ve online olarak işlerlik kazanır. Bu bakımdan ALICI’ nın, ÜRÜN’ ün kurulacağı elektronik cihazlarda internet ağı bulunmasının gerekli olduğunu bildiği kabul edilir.

3.6. ÜRÜN ile ilgili daha detaylı bilgi, www.bilsemzeka.com adresindedir. Ayrıca, Ürün’e ilişkin detaylı kullanım şartlarına Mesafeli Satış Sözleşmesi’nden ulaşılabilir. Buna ek olarak, 0 533 485 32 36 numaralı sabit hattan SATICI ile irtibata geçilebilir.

4. ÜRÜNÜN KULLANIM SÜRESİ

  • Bilsem Zeka Abonelik paketlerinde ödemeler süreli olarak dönem sonunda yenilenmektedir. Abonelikleri devam ettiği sürece kullanıcılar Bilsem Zeka mobil uygulamalarında ve web portal’da yer alan premium içeriğe erişme hakkına sahiptirler. Kişiler web portal’da (portal.bilsemzeka.com) yer alan Abonelik Yönetimi bölümünden, veya mobil abonelik ise App Store ve Play Store abonelik yönetim panellerinden aboneliklerini durdurabilir veya iptal edebilirler. Abonelik iptali sonrasında bir sonraki dönem ALICI’nın belirttiği ödeme yönteminden kesinti yapılmaz ve dönem sonuna kadar kullanıcı uygulamadan faydalanmaya devam eder.

  • Abonelik Paketi olarak tanımlanmamış paketlerde, alınan paketin süresi boyunca ALICI’nın erişimi devam eder.

Belirtilen sürelerin sona ermesiyle dijital üründe premium içeriğe erişim kapatılır. Kısıtlı kullanım üzerinden erişim devam eder.

5. ÖDEME YÖNTEMLERİ

Ödeme, aşağıda belirtilen yöntemlerden biri ile yapılır:

  • Kredi Kartı ile Ödeme: www.portal.bilsemzeka.com web sayfasında satın alınmak istenen Ürün’ ün ödeme bilgileri aşamasında yer alan yönergelerin izlenerek kredi kartı kullanmak sureti ile belirli bankalarla anlaşmalı olarak, taksit seçenekleriyle yapılan ödeme yöntemidir. Bu ödeme yönetiminin seçilmesi halinde, Ürün Bedeli, yetkili elektronik ödeme sağlayıcı kuruluş tarafından tahsil edilmektedir. Taksitle ödeme yönteminin seçilmesi halinde, ödeme peşin fiyat üzerinden gerçekleşir, ödeme sağlayıcı kuruluştan kaynaklı vade farkı ALICI’ ya yansıtılmaz.

  • Havale/Eft Yolu ile Ödeme: Ödeme, SATICI’ nın www.bilsemzeka.com web sayfasında satın alınmak istenen ÜRÜN’ ün “Havale/EFT ile Ödemek İçin” ödeme yönteminin seçilerek satın almanın devam ettirilmesidir. Ödeme işlemini tamamlamak için ALICI’ nın formda belirttiği e-mail adresine SATICI’ ya ait banka hesap numaraları iletilir. ALICI tarafından bu hesap numaralarından birine 5 gün içerisinde ödeme yapılması gereklidir. Havale/EFT yolu ile yapılacak ödeme sırasında; ödeme açıklamasına, “Hesap tanımlanacak telefon numarası, sınıf bilgisi ve ve paketin bilgisinin yazılması gereklidir. Anılan ödeme yönteminin seçilmesi halinde, ödeme sağlayıcı kuruluşlar tarafından ilgili ödeme için havale veya EFT masrafları ALICI’ ya yansıtılabilir. Böyle bir durumda, SATICI’ nın ilgili havale veya EFT masraflarından sorumluluğu yoktur.

  • İyzico ile Ödeme: Ödeme, SATICI’nın www.bilsemzeka.com web sayfasında satın alınmak istenen ÜRÜN’ ün “iyzico ile Ödeme İçin” ödeme yönteminin seçilerek satın almanın devam ettirilmesidir. ALICI, “Onayla ve Devam Et” butonunun tıklanmasının ardından iyzico Güvenli Ödeme sayfasına yönlendirilir ve ödeme bu şekilde gerçekleştirilir.

6. CAYMA HAKKININ BULUNMAMASI

İşbu Sözleşme konusu ÜRÜN, online ve kayıtlı dijital içeriktir. Bu bakımdan, 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’ a dayanarak hazırlanan Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nin 15/ğ Maddesi uyarınca “elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallara ilişkin sözleşmeler” kapsamında kalması sebebiyle ALICI’ nın cayma hakkı bulunmamaktadır.

7.BİLSEM ZEKA İADE / İPTAL SÜRECİ NASIL İŞLER
İşbu Sözleşme konusu ÜRÜN(BİLSEM ZEKA ), online ve kayıtlı dijital içeriktir. Bu bakımdan, 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’ a dayanarak hazırlanan Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nin 15/ğ Maddesi uyarınca “elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallara ilişkin sözleşmeler” kapsamında kalması sebebiyle ALICI’ nın cayma hakkı bulunmamaktadır.
Mücbir sebepler dolayısı ile aboneliğinizi erken iptal ettiğinizde bu taahhüdü bozduğunuz için faydalandığınız indirim geçersiz sayılır.
1 aylık abonelikler iptal edilemez. Diğer aboneliklerin iptali, aboneliğinizin (iptal talebinizi bize ilettikten sonraki) en yakın iş gününden itibaren gerçekleştirilir.
BİLSEM ZEKA 3, 6 veya 12 aylık bir abonelik satın aldığınızda, yani bu kadar süre kullanım yapmayı taahhüt etmeniz karşılığında, size bir indirim sağlamıştır. Aboneliğinizi erken iptal ettiğinizde bu taahhüdü bozduğunuz için faydalandığınız indirim geçersiz sayılır.
Aboneliğinizin başlangıç tarihinden, iptal talebinizi gönderdiğiniz tarihten sonraki ilk ay dönümüne kadar geçen süre için indirimsiz, tam ücret tahsil edilecektir .
Eğer ödeme taksit ile yapıldıysa, ilgili taksit tutarları önce banka tarafından tahsil edilir, sonrasında yapılan iadeye istinaden karta iade edilir. Bu süreçte son kullanıcı bu işlemleri +/- şeklinde hesap dökümünde görebilir.

8. ÜRÜNÜN KULLANILMASI VE SATICININ BORCUNU İFASI

8.1. SATICI, ALICI’ yı ÜRÜN hakkında işbu Ön Bilgilendirme Formu’ nu okumakla ve satın almanın ilk aşamasında doldurulan isim, soyisim, adres, telefon, e-mail bilgilerinin işlenmesinin hukuka uygunluğu hakkında Aydınlatma Metni’ ni onaylamakla anılan hususlarda bilgilendirildiğini kabul eder.

8.2. ALICI, satın alma için Mesafeli Satış Sözleşmesi’ni dikkatlice okur, kabul eder ve onaylar.

8.3. ALICI’ nın Ürün Bedeli’ni ödemesini müteakip satışın tamamlanması ile başka bir işleme gerek olmaksızın ÜRÜN, satın alma işleminin tamamlandığı tarihten itibaren ÜRÜN’ e konu dijital üründe belirlenen süre boyunca KULLANICI erişimine açılır. Bu kapsamda, ÜRÜN kapsamındaki dijital içeriğe erişimde kullanılacak kullanıcı adı ve parola, ödeme işlemi tamamlandığı anda, satın alma işlemleri sırasında formda beyan edilen e-mail hesabına eposta ile veya ilgili telefon numarasına SMS ile gönderilir.

8.4. ÜRÜN bakımından ALICI’ ya yönlendirilen e-mailde; ÜRÜN’ nün kurulumu yapılacak elektronik cihaza uygun kurulum programları yer alır. E-maildeki yönlendirmeler ile ALICI tarafından programların kurulumu sağlanır. ALICI’ nın kurulumda herhangi bir sıkıntı çekmesi halinde SATICI’ dan, yukarıdaki maddelerde belirtilen iletişim numaraları ve yolları ile kurulum ve ÜRÜN’ nün kullanılmasıyla ilgili olarak destek talep edilebilir.

9. ÜRÜN KAPSAMINDAKİ FİKRİ VE SINAİ HAKLAR

ALICI, ÜRÜN’ ün barındırdığı görsel, grafik, ses, ders anlatımı gibi içeriklerin SATICI mülkiyetinde ya da kullanım hakkının SATICI’ ya ait olduğunu, ÜRÜN’ ü satın almakla yalnızca Mesafeli Satış Sözleşmesi’ nde belirlenen şekilde ve ÜRÜN içeriğinde belirlenen süre ile mevzuat ve sözleşme sınırları içinde, münhasıran kullanma hakkını haiz olduğunu beyan ve kabul eder.

10. KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI

10.1. ALICI, satın alma aşamalarından herhangi birinde SATICI ile paylaşılan kişisel verilerinin; sözleşmenin kurulmasını sağlamak ve kanundan doğan kendi yükümlülüğünü ifa etmek için işleyeceğini ve muhafaza edeceğini bilir.

10.2. ALICI, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında hazırlanan Aydınlatma Metni’ ne ödeme aşamasında ve www.bilsemzeka.com internet sitesinde Kişisel Verilerin Korunması bölümünden erişebilir.

11. DİJİTAL İÇERİKLERİN ÇALIŞMASI HAKKINDA

11.1. Dijital Ürün, internet erişimi gerektirir. Söz konusu internet bağlantısının sağlanması, kalitesi ve güvenliği KULLANICI sorumluluğundadır.

11.2. Dijital Ürün, yalnızca bir bilgisayar ve bir telefonda veya bir tablet ve bir telefonda kullanılabilir. Tablet, telefon ve bilgisayarda birlikte kurulum mümkündür ancak aynı anda sadece bir cihazdan erişim sağlayabilir.

11.4.  Üretici firmaların destek vermeye devam ettiği cihaz ve işletim sistemi sürümlerinde Bilsem Zeka Mobil Uygulaması ve Web Programı çalışmaktadır.

11.6. Bilsem Zeka Online Programı cihaz özelliği değiştirilmiş (root ve jailbreak yapılmış) mobil cihazlarda kullanılmaması gerekmektedir.

12. DİJİTAL İÇERİKLERİN İŞLEVSELLİĞİNİ ETKİLEYEBİLECEK TEKNİK KORUMA ÖNLEMLERİ

12.1. ÜRÜN içeriklerine internet üzerinden erişim sağlanması mümkün olup, bulunulan yerdeki internet bağlantı yöntem ve hızı, kullanılmakta olan elektronik cihazın teknik özellikleri, ÜRÜN’ den etkin ve verimli yararlanılmasını etkileyebilecektir. Bu nedenle ALICI/KULLANICI’ nın, Ürün’den en iyi şekilde yararlanabilmesi için yeterli hızda bir internet bağlantısına ve bağlantıyı destekleyen donanıma sahip bir elektronik cihaza sahip olması önerilir.

12.2. ÜRÜN’ den yararlanmak yüksek data transferini gerektirebileceğinden internet servis sağlayıcısının yapabileceği ek ücretlendirmeler ile limit-kota aşımlarından ve diğer nedenlerden kaynaklanabilecek ücretlendirmelerden SATICI sorumlu değildir.

12.3. Dijital içeriklerin mobil veya masaüstü cihazlarda çalıştırılması için üçüncü taraflarca sağlanan uygulamalara ilişkin her türlü sorumluluk ALICI/KULLANICI’ ya aittir.

 

13. MÜCBİR SEBEP

13.1. Hukuken ‘mücbir sebep’ sayılan ve kabul edilen tüm hallerde, SATICI’ nın işbu Ön Bilgilendirme Formu ve Mesafeli Satış Sözleşmesi ile belirlenen yükümlülüklerinden herhangi birini geç veya eksik ifa etmesi veya ifa etmemesi halinde sorumluluğu geçici olarak askıya alınacaktır. ALICI/KULLANICI bu veya bu gibi durumlarda, SATICI’ nın ifada gecikmesi, eksik ifası, ifa etmemesi veya temerrüt olarak adlandırılmayacağını veya bu durumlar için SATICI’ dan herhangi bir isim altında tazminat talep edilemeyeceğini bilir ve kabul eder.

13.2. “Mücbir sebep” terimi; doğal afet, salgın hastalık, isyan, savaş, grev, iletişim sorunları, altyapı ve internet arızaları, elektrik kesintisi ve kötü hava koşulları, mahkemelerce web sitesine erişimin engellenmesine yönelik verilen ihtiyati tedbir kararları da dahil ve fakat bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla, SATICI’ nın kusuruyla neden olmadığı, kontrolü haricinde gelişen kaçınılamayacak olaylar olarak yorumlanır.

 

14. UYUŞMAZLIK HALİNDE BAŞVURU MERCİİLERİ

14.1. ALICI, soru, talep ve şikayetleri için iletisi@bilsemzeka.com e-posta adresi, www.bilsemzeka.com internet adresinde yer alan Canlı Destek’ ten ya da 0 533 485 32 36 numaralı sabit hattan irtibata geçebileceğini bilir.

14.2. Ayrıca, ALICI şikâyet ve itirazlar konusunda, her takvim yılı başından itibaren geçerli olmak üzere Ticaret Bakanlığı tarafından ilan edilen parasal sınıra kadar olan başvurularını Tüketici Hakem Heyeti’ne; söz konusu parasal sınırın üzerindeki başvurularını ise Tüketici Mahkemesi’ne yapabilir.

14.3. ALICI, ÜRÜN’ ün temel niteliklerine, satış fiyatına, ödeme şekline, ifasına ilişkin bilgiler dahil fakat bunlarla sınırlı olmamak üzere ÜRÜN ile ilgili her türlü bilgiyi okuduğunu, anladığını ve onayladığını kabul ve beyan eder.

14.4. ALICI’ nın işbu Ön Bilgilendirme Formu’ nun bir örneğini yazıcıdan alabileceği gibi dijital olarak da saklaması mümkündür. Onanan işbu Ön Bilgilendirme Formu’ nun bir örneği, SATICI tarafından ilgili mevzuatta öngörülen süreler boyunca saklanır.

 

15. İSTİSNA

İşbu ön bilgilendirme formunda yer alan ve 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanundan doğarak tüketicilere hukuki koruma sağlayan madde hükümleri sadece ALICI’ nın Tüketici olduğu hallerde geçerli olarak hüküm ifade edecek olup; alıcının 6502 sayılı kanunda yer alan Tüketici tanımına uymadığı hallerde ilgili maddeler taraflar arasında hüküm ifade etmeyecektir. 

ALICI; 6502 S.K.’un M. 48, f.2 ve Mes. Söz. Yön. 5., 6. ve 7. maddeleri gereğince Ön Bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini kabul, taahhüt ve beyan eder.

YASAL BİLGİLENDİRME

META BEYİN Eğitim Bilişim Yayıncılık ve Danışmanlık Ltd. Şti. (bundan böyle “Şirket” veya “BİLSEM ZEKA” olarak anılacaktır), şirketimizin itibarını koruma ve yasal haklarımızı savunma konusunda kararlıdır. Şirketimize yönelik temelsiz ve asılsız iddialar içeren ifadelerin kullanılması, hem Türk Ceza Kanunu hem de Türk Ticaret Kanunu kapsamında yasal sonuçlar doğurabilecek ciddi suçlamaları içermektedir.

Türk Ticaret Kanunu’nun 55. maddesi, itibarın korunması ve haksız rekabetin önlenmesine yönelik açık yasal hükümler içermekte olup, Sınai Mülkiyet Kanunu’nun 6. maddesi marka sahiplerinin markalarını koruma hakkını açıkça güvence altına almaktadır. Bu çerçevede, şirketimizin ticari itibarına zarar verebilecek her türlü yanıltıcı haber, asılsız iddia ve haksız eleştiri, Türk Medeni Kanunu’nun ilgili hükümleri, 556 sayılı Markaların Korunması Hakkında KHK’nin 9. ve 61. maddeleri, Türk Ticaret Kanunu’nun 56. maddesi ve haksız rekabet hükümleri uyarınca yasal işlemleri meşrulaştırmaktadır.

BİLSEM ZEKA olarak, şirketimizin itibarını haksız yere zedeleyen her türlü eylem karşısında yasal haklarımızı sonuna kadar kullanma hakkımızı saklı tutarız.

Eğer bu tür yasa dışı faaliyetlere devam edilirse, Türk Ceza Kanunu’nun ilgili maddeleri uyarınca maddi ve manevi tazminat talebinde bulunma ve gerekli hukuki süreçleri başlatma hakkımız saklıdır.

Bu nedenle, BİLSEM ZEKA olarak, bu tür yasa dışı eylemlerin devam etmesi durumunda gerekli tüm yasal adımları atacağımızı ve şirketimizin itibarını korumak adına her türlü önlemi alacağımızı bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,

META BEYİN Eğitim Bilişim Yayıncılık ve Danışmanlık Ltd. Şti.

 

BİLSEM MÜLAKAT Sınavına Etkili Hazırlık ve İNDİRİMLİ Eğitim Paketimiz ile ilgili sizi arayıp detaylı bilgilendirmemiz için, hemen aşağıdaki bilgileri girin:

Görüşme Saati