Sıkça Sorulan Sorular Sayfamızda aklınıza gelebileceğini düşündüğümüz soruları ve cevapları sizin için sıraladık.

Aradığınız sorunun cevabını bulamadıysanız, Whatsapp veya Instagram iletişim adreslerimizden bize ulaşın.

Size yardımcı olmak için hazır bekliyor olacağız.

Konu Başlıkları

Bilsem Zeka Yeni Nesil Eğitim Paketi

Tüm paketlerimize, haftalık canlı dersler, konu anlatım videoları, her canlı derslerden sonra öğrenilen konuyu pekiştirebileceği pekiştirme testleri dahildir.

Ayrıca günlük testler, yanlışlar testi ve yapay zeka tarafından öğrenciye özel üretilen özel testler de dahildir.

Ayrıca, çocuğunuzun ilerlemesini takip etmek için detaylı raporlama sayfaları ve öğrencilerimizin eğlenerek öğrenmesi ve motivasyonu için rozetler, şampiyonlar listesi ve Bilsem Zeka serüveni de paketimize dahildir.

Avantajlı Paketler sayfamızdan mevcut fırsatlara ve indirimdeki paketlerimize ulaşabilirsiniz.

Dilediğiniz paketi web sitemizden satın alabilirsiniz. Bunun için web sitemizden ve “Avantajlı Paketler” seçeneğine tıklayın. Ardından, istediğiniz paketi seçin ve ödeme bilgilerinizi girin.

Paketlerimizi 1 aylık, 3 aylık, 6 aylık ve 12 aylık olarak satın alabilirsiniz. En çok satılan paketimiz 6 aylık olmakla birlikte biz de uzun vadede gelişim daha etkili ve kalıcı olacağı için 6 aylık ve 12 aylık paketlerimizi tavsiye ediyoruz.

Hayır, Bilsem Zeka her zaman yeni öğrencilere açıktır. Eğitim sistemimize katıldığınız andan itibaren çocuğunuzun eğitimine hemen katkı sağlayacağınızdan şüpheniz olmasın.

Evet, Bilsem Zeka, çocukların okul derslerindeki başarılarını artırmak ve mantık kurma, dikkat, hafıza gibi düşünme becerilerini geliştirmek için tasarlanmış bir platformdur. Canlı derslerimiz, testlerimiz ve diğer özelliklerimiz çocuğunuzun bu konularda kendini geliştirmesine yardımcı olacaktır.

Bilsem Zeka ezber yaptırarak değil, düşünme becerilerini geliştirerek ve potansiyeli açığa çıkararak başarıyı hedefliyor. Zekasını geliştiren ve potansiyelini kullanmayı öğrenen çocuklar da karşılarına çıkan problem ve soruları kolayca çözebiliyorlar. 

Bilsem Zeka paketi, çocuğunuzun okul derslerine yardımcı olmak, yeni nesil sorulardaki düşünme sistematiğini öğrenmek, bilişsel kabiliyet, zeka ve dikkat gelişimini desteklemek için tasarlanmıştır. Ayrıca, Bilsem Zeka çocuğunuzun öğrenme sürecini takip etmenizi ve gelişimini gözlemlemenizi sağlar.

Bilsem Zeka Uygulaması

Uygulamamız 6-10 yaş arasındaki çocuklar için özel olarak tasarlanmıştır. Ana Sınıfı, 1. Sınıf , 2. Sınıf, 3. Sınıf ve 4. Sınıflar için öğrencinin seviyesine göre içerik sunulmaktadır. 

Bilsem Zeka uygulaması ücretlidir. Uygulamayı ücretsiz olarak indirebilir kısıtlı kullanım ile deneyimleyebilirsiniz. Serüvenlerim kısmında 5 soruluk kısıtlı kullanımda soru çözebilir ve tüm soruların özel ders tadında video anlatımlı çözümlerini izleyebilir ya da örnek sorular kısmında içeriklerimize ait 42 sorudan oluşan testlerimizi ücretsiz olarak kullanıp inceleyebilirsiniz. Bilsem Zeka uygulamasının ücretli paketlerine geçerek tüm özelliklerinden paketiniz süresi boyunca yararlanabilirsiniz.

Günlük test 20 adet sorudan oluşmaktadır. Haftalık denememiz ise haftasonu için 40 soruluk bir testten oluşmaktadır. Yapay zekamızın çocuğunuz için incelemelerini tamamlamasından sonra 20 soruluk zayıf olduğu kabiliyetlerini geliştirecek Özel bir test tanımlanacaktır. Ayrıca yanlış yaptığı sorulardan oluşan 20 soruluk bir yanlışlar testi de kendisine açılacaktır. Yapay zekanın analizlerini tamamlaması için çocuğunuzun en az 5 günlük testi tamamlamış olması gerekmektedir.

Hayır.günlük testlerinizi çözmediyseniz geçmiş testlerinizi çözemezsiniz.

Günlük testlerimiz sadece 20 soru içermektedir. Soru sayısında değişiklik yapılamaz.

Uygulama içerisinde Dersler Bölümünden konu anlatım videolarımıza ulaşabilirsiniz

Uygulama içerisinde Dersler Bölümünden konu anlatım videolarımıza ulaşabilirsiniz

Canlı Dersler

Uygulamamızda dersler bölümüne girdiğinizde sağ üst köşede video ikonuna tıklayıp, Zoom dersi linkine ve diğer bilgilere ulaşabilirsiniz. Zoom linklerimiz sms ve emaillerinize de gönderilmektedir.
Canlı derslerimiz Zoom altyapısı üzerinden yapılıyor.
Hayır, canlı derslerimiz öğretmenlerimizin önceden hazırlamış olduğu program dahilinde gerçekleşmektedir.
Kaçırdığınız tüm ders kayıtlarına uygulamamız içinde dersler bölümünden ulaşabilirsiniz.
Uygulama içerisinde dersler bölümünden canlı ders kayıt videolarımıza ulaşabilirsiniz

Canlı dersler düzenli olarak haftada bir gün aynı gün ve aynı saatte yapılmaktadır. Bunun yanı sıra yine haftada bir gün öğretmenlerimiz eşliğinde kitap okuma pomodorosu yapılmaktadır.

Canlı derslerimize aynı sınıf düzeyinde öğrencilerimiz toplu şekilde katılabiliyor. Derste çocuklarımızın sesleri kapalı ve görüntüleri açık oluyor. Öğretmenlerimiz öğrencilerimizle iletişimi zoomdaki sohbet ve anketler üzerinden sağlıyor. Bu yüzden sayının önemi olmadan çok verimli dersler işleniyor. 🔥

Öğretmenlerimiz zoomdaki sohbet ve anketler üzerinden hem sınıfın nabzını tutuyor hem de onların sorularını alıyor. Konu anlatımında veya soru çözümlerinde anlaşılmayan yerler olursa öğretmenlerimiz anlaşılmayan yerleri tekrar ediyor.

Canlı derslerimizin içeriğini ZEKA gelişimi konularu ve OKUL müfredatında yer alan bilişsel beceri temelli konular oluşturuyor. Derslerimizde öğrencilerimizin kendilerinin okuyup öğrenebilecekleri ezber bilgiler yerine MANTIK ve AKIL YÜRÜTMEYE dayalı konular işleniyor.

İletişim

iletisim@bilsemzeka.com mail adresimizden, whatsapp hattımızdan ve instagram’da dm mesajlardan bize ulaşabilirsiniz.

Whatsapp hattımızdan yazılı iletişim ile bize ulaşabilirsiniz.
Telefon numaranızı whatsapp iletişim numaramız üzerinden iletireniz müşteri temsilcimiz size yoğunluğa göre en kısa sürede dönüş sağlayacaktır.
Evet var, websitemizde yer alan whatsapp ikonundan erişebilirsiniz.
iletisim@bilsemzeka.com mail adresimizden, whatsapp hattımızdan ve instagram’da dm mesajlardan bize ulaşabilirsiniz.
Yoğunluğa göre en kısa sürede gün içerisinde size dönüş sağlanacaktır
İhtiyaç duyduğunuz her konuda size mutlaka yardımcı olunacağı konusunda emin olabilirsiniz.
Bize başvurduğunuz her sorununuz için , ilgili kişiler tarafından en kısa sürede çözüme kavuşturulmaya çalışılacaktır.

Teknik Konular

Bilgisayar, tablet ve telefondan uygulamamıza katılabilirsiniz.

Evet, andorid veya ios işletim sistemlerine sahip tüm mobil cihazlarınıza yükleyebilirsiniz.

Uygulamamızı Appstore veya Google Play Store ‘dan indirebilirsiniz.

Evet, ios ve andoid tabletlerin tümüne yüklenebiliyor. 

Aşağıda yer alan kurumsal e-posta adresimiz, whatsapp iletişim hattımız (0 533 485 32 36) veya instagram sayfamızdan bize dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz. Bilsem Zeka Memnuniyet Ekibimiz size yardımcı olmaktan memnuniyet duyacaktır.

BİLSEM'e Dair

Bilsem, Bilim ve Sanat Eğitim Merkezlerinin kısaltılmış ismidir.
BİLSEM sınav başvurusu öğrencilerin sınıf öğretmenleri tarafından belirlenmesiyle yapılmaktadır. Sınıf öğretmenleri, öğrencilerin eğitim-öğretim sürecindeki beceri ve zihinsel faaliyetlerini yakından takip eder ve yetenekli olduklarını düşündükleri öğrencileri belirler. Yetenekli öğrencilerin belirlenmesinden sonra sınıf öğretmenleri e-okul sistemi üzerinden öğrenci gözlem formlarını doldurarak başvuruyu gerçekleştirir. Başvurusu yapılan öğrenci böylece BİLSEM sınavına girmeye hak kazanır.
İlköğretimde 1.2.3. Sınıfta örgün eğitim alan tüm öğrenciler katılabiliyor.
Bilsem sınavları 2 aşamadan oluşur. 1. Aşama:genel tarama 2. Aşama bireysel yeteneklerin (genel Yetenek, resim ve müzik) değerlendirilmesi
Sınav dönemleri 2 ayrı zaman diliminde gerçekleşir. 1. Aşama genel olarak Ocak-Nisan ayları arasında, 2. Aşama ise Mayıs-Temmuz ayları arasında yapılmaktadır.
Bilsem okullarında eğitim görme hakkına sahip olup, yeteneklerine uygun eğitimler alınıyor.
Türkiyede her ilde var. Nüfus yoğunluğunun fazla olduğu illerde birden fazla bilsem merkezi var .
Genel yetenek, resim ve müzik alanlarında
Bir öğrenci için en fazla 2 yetenek alanından sınavlara girebilir.
Bilsem sınavları bilgiye dayalı değil, zihinsel becerilere dayalı sınavlardır. Kitaplardan konu çalışılarak Bilsem sınavlarına hazırlanılmaz. Zihinsel beceri gelişimini sağlayacak, destekleyici eğitimler ve sınavda karşılaşabileceği soruların denginde sorular çözerek hazırlık yapılabilir.
Bilsem sınavları daha ilk dönemlerde tablet üzerinden yapılıyordu. Ancak son yapılan sınavlarda her çocuğun tablete erişemeyeceği düşünülerek yazılı sınav olarak yapılmaya başlandı.
https://www.meb.gov.tr/ adresinden sonuçları öğrenebilirsiniz.

Bilsem mülakat tarihleri ilk aşamayı geçmenizden sonra okulunuz tarafından size bildirilecektir. Genellikle Mayıs – Temmuz ayları arasında yapılıyor. 

Bilsem sınavlarına katılmayan öğrenciler için veliler İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne geçerli bir mazeret (hastalık raporu gibi) sunduktan sonra Milli Eğitim Müdürlüğünce Bilsem değerlendirmesi için yeni bir tarih verilerek telafi sınavı yapılabilmektedir.

Bilsem sınavlarında soru sayısıyla ilgili bir kesinlik yok. Ancak son iki yıla baktığımızda ilk aşamada 40-50 civarı çoktan seçmeli soru, ikinci aşama ise 250-300 civarında soru sorulduğunu söyleyebiliriz.

Bilsem sınavlarıyla ilgili takvim her sene Milli Eğitim Bakanlığınca Kasım-Aralık ayında açıklanmaktadır. Son yıllara baktığımızda Bilsem 1. aşama değerlendirmesinin Nisan ayında, Bilsem 2. aşama değerlendirmesinin ise Ağustos ayında açıklandığını söyleyebiliriz.