BİLSEM SINAV SONUÇLARI 2023 (BİREYSEL DEĞERLENDİRME) AÇIKLANDI!

Merakla beklenen BİLSEM sınav sonuçları açıklandı! Ön değerlendirmeyi başarıyla tamamlayıp 2. aşama olan bireysel değerlendirmeye giren öğrenciler için heyecanlı bekleyiş sona erdi. BİLSEM sınav sonuçları MEB.GOV.TR adresinde yayınlandı. Sonuçları öğrenmek için tıklayınız. Bu aşamayı da başarıyla geçip BİLSEM’e kayıt hakkı kazanan öğrenciler 14-31 Ağustos 2023 tarihleri arasında kayıt işlemlerini gerçekleştirebilecek. Peki başarısız olan öğrenciler nasıl itirazda bulunacak? Gelin hep birlikte bakalım.

Bilsem Sınav Sonuçları

BİLSEM Sınav Sonuçlarına İtiraz Nasıl Yapılır?

Genel zihinsel, resim ve müzik yetenek alanı bireysel değerlendirme uygulama sonuçlarına itirazlar, öğrenci velileri aracılığıyla “İtiraz Başvuru Formu” doldurularak il tanılama sınav komisyonlarına yapılacaktır.  BİLSEM sınavı mülakat sonuçları itirazları faks ve e-posta yolu ile yapıldığı takdirde dikkate alınmayacaktır. Bilsem sınav sonucuna nasıl itiraz edileceğini ve itiraz dilekçesi örneği için tıklayın.

BİLSEM sınav sonuçları 2023 açıklandı. MEB, sınav sonucundan memnun olmayan ailelere itiraz hakkı tanımıştır. Buna göre 7-11 Ağustos 2023 tarihleri arasında itiraz başvuruları yapılabilecek. 14-18 Ağustos 2023 tarihleri arasında ise yapılan itirazlar değerlendirilecek.

Öğrenci Sınıf Bilgisi
Görüşme Saati