BİLSEM KAYIT NASIL YAPILIR? GEREKLİ BELGELER NELERDİR?

BİLSEM kayıt konusu BİLSEM’in 2. aşamasında başarılı olan öğrenciler için merak edilen konulardan biridir. BİLSEM’e kayıt yaptırmak için heyecanlanan öğrenci ve veliler nasıl kayıt yapılacağını öğrenmek ister. Bu blog yazısında BİLSEM’e kayıt için gerekli belgeler, nasıl kayıt yapılacağı ve kayıt yenileme ile ilgili bilgilendirme yapılacaktır. 

BİLSEM Kayıt İçin Gerekli Belgeler

BİLSEM okullarına kayıt hakkı kazanan öğrencilerden kayıt yapılırken istenen belgeler vardır. Bu belgeler şu şekilde sıralanabilir:

1. BİLSEM Kayıt Formu

BİLSEM Kayıt Formu

2.Veli Muvafakat Belgesi

3. Örgün Eğitim Kurumundan Alınan Öğrenci Belgesi

4. Bilsem Sınav Sonuç Belgesi

5. Nüfus Kayıt Örneği

6. 1 adet Vesikalık Fotoğraf

BİLSEM Kaydı Nasıl Yapılır?

BİLSEM bireysel değerlendirmeyi başarıyla tamamlayan öğrenciler bağlı oldukları illerdeki BİLSEM’e giderek kayıt işlemlerini tamamlayabilirler. Gereken belgeler teslim edildiğinde kayıt tamamlanmış olur. Bu yıl için kayıt tarihleri 14-31 Ağustos 2023 tarihleri arasıdır.

BİLSEM Kayıt Yenileme Takvimi

Daha öncesinde BİLSEM’e kaydı olan öğrencilerin her yıl kayıt yenilemesi gerekir. Her yıl eylül ayının sonuna kadar öğrenci velileri tarafından kayıt yenilenir. Ortaokuldan liseye geçen öğrencilerin kayıt yenileme işlemleri, örgün eğitimdeki işlemler tamamlandıktan sonra yapılır.

BİLSEM Kayıt Yenileme Yapılmazsa Ne Olur?

BİLSEM’e kayıtlı olup eylül ayında kayıt yenileme işlemlerini gerçekleştirmeyen öğrencilerin BİLSEM ile ilişiği kesilir. Bu nedenle mutlaka her yıl öğrenci velileri tarafından kayıt yenileme işlemi yapılmalıdır.

BİLSEM’i Kazanan Öğrenci İstediği Okula Kayıt Yaptırabilir Mi?

Birden fazla BİLSEM bulunan illerde öğrencinin hangi BİLSEM’e kayıt olacağı il tanılama sınav komisyonu tarafından belirlenir. BİLSEM takviminde belirtilen tarihlerde kayıt yaptırmayan öğrenciler kayıt haklarını kaybeder.

BİLSEM kayıt süreci ile ilgili daha fazla bilgilere blog yazılarımızdan ulaşabilirsiniz. Çocukların kendi potansiyellerini keşfetmek ve yeteneklerini en üst düzeye çıkarmak için BİLSEM fayda sağlamaktadır. BİLSEM’e hazırlık ve çocuğunuzun okul başarısını artırmak için Avantajlı Zeka Paketlerinden yararlanın! Ayrıca BİLSEM ZEKA uygulamasını (AppStore, PlayStore) indirerek çocuğunuzun hem eğlenmesini hem de zekasını geliştirmesini sağlayın.

Öğrenci Sınıf Bilgisi
Görüşme Saati