BİLSEM SINAVINA HAZIRLANIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Bilsem kurumlarında eğitim görmek için öğrenci seçme sınavları yapılmaktadır. Bu eğitim kurumlarında eğitim görmek için öğrenciler aşamalı bir şekilde seçilmektedir. Sınıf öğretmenlerinin öğrencileri aday gösterme ve grup değerlendirmesinden sonra bireysel değerlendirmeler yapılmaktadır. Bu sürecin verimli geçmesi için öğrencilerin dikkat edeceği bazı konular bulunmaktadır.

  • Bireysel değerlendirme aşamasında öğrencilerin zeka düzeyine yönelik sorular sorulmaktadır. Bu nedenle zeka geliştirici sorularla öğrencilerin pratik yapması sınava hazırlanmasını kolaylaştıracaktır. Öğrencilerin pratik yapması aynı zamanda bilişsel gelişimine de katkı sağlamış olur.

  • Bilsem sınavlarına hazırlanırken benzer soru tarzlarını görmek ve çözmek önemlidir. Öğrenciler bu sayede soruların çözüm mantıklarını kavramaları kolaylaşır. Geçmiş bilsem sınav sorularına ulaşmak için tıklayınız.

  • Bilsemlerde resim, müzik ve genel yetenek alanlarından genel yetenek alanında öğrencilerin yeteneklerini fark etmek daha zor olabilmektedir. Bu nedenle çocukların zeka potansiyellerini ortaya çıkarmak için doğru çalışma yöntemleri kritik öneme sahiptir.

  • Sınava hazırlık sürecinde çocukların hata yapmalarına izin vermek ve hatalarını telafi etmeye yönelik yönlendirmeler yapmak gerekmektedir. Bununla birlikte çocukların motivasyonunu üst seviyede tutmak çalışmaya istekli olmalarını sağlar.

  • Bilsem sınavına hazırlanırken öğrencilere katı bir tutum sergilemek yerine onların zevk alacağı, oyunlaştırarak öğreneceği ortamlar oluşturulmalıdır.

BİLSEM ZEKA, içinde barındırdığı sorular ve etkinliklerle çocukların hem eğlenmelerini hem de öğrenmelerine yardımcı olmaktadır. Bilsem sınavına hazırlık için faydalanılabileceği ve çocukların bilişsel gelişimine katlı sağlayacağı BİLSEM ZEKA uygulamasını siz de indirin !

AppStore: https://bit.ly/bilsemapp

PlayStore: https://bit.ly/bilsemzeka

Öğrenci Sınıf Bilgisi
Görüşme Saati