BİLSEM İTİRAZ NASIL YAPILIR? İTİRAZ DİLEKÇESİ ÖRNEĞİ

BİLSEM itiraz bireysel değerlendirme sonuçlarının açıklanmasından sonra istediği sonucu elde edemeyen velilerin araştırdığı konulardan biridir. BİLSEM’in öğrencilere sağladığı katkılardan kendi çocuğunun da yararlanmasını isteyen veliler bireysel değerlendirmeyi kazanamayınca itiraz yoluna gitmek isteyebilir. Bu yazımız BİLSEM sınav sonuçlarına itiraz hakkında merak edilen sorulara cevap vererek yol gösterici niteliğinde olacaktır.

Çocuğunuzun Hayatında Fark Yaratın!

  • 120 Canlı Ders🤩

  • 60 Konu Anlatımı Videosu⭐

  • 48 Pekiştirme Testi

  • 9600 Video Çözümlü Soru

  • Sınavlarda %97 Başarı!

  • Okul Derslerinde %96 Başarı!🚀

  • 360 deneme testi

  • Performans Takibi ve Karneler

  • 40.000 + Memnun Aile!🤗

İtiraz Nerden Yapılır?

Resim, müzik ve genel zihinsel yetenek alanlarından bireysel değerlendirme sonuçlarına itirazlar il tanılama sınav komisyonlarına yapılır. İtirazlar, takvimde belirtilen tarih aralığında öğrenci velisi tarafından doldurulan “İtiraz Başvuru Formu” ile yapılır. Ayrıca MEB.GOV.TR adresinden de e-itirazlar kabul edilmektedir.

BİLSEM İtiraz Dilekçesi Örneği

BİLSEM itiraz dilekçesi 7-11 Ağustos 2023 tarihlerinde il tanılama sınav komisyonlarına teslim edilir.  BİLSEM itiraz dilekçesi örneği aşağıdadır:

BİLSEM İtiraz Dilekçesi Örneği

İtiraz Sonuçları Ne Zaman Açıklanır?

İtiraz sonuçları 14-18 Ağustos 2023 tarihleri arasında açıklanacak. İtiraz sonuçları olumlu sonuçlanan öğrenciler, BİLSEM kayıt işlemlerini 14-31 Ağustos 2023 tarihlerinde gerçekleştirecektir.

İtiraz Sonuçlarını Nasıl Öğrenilir?

BİLSEM itiraz sonucu MEB.GOV.TR adresinden öğrenilir. 

İtiraz Ücretli Mi?

BİLSEM mülakat itirazları ücretsizdir.

itiraz sonuçları her ne olursa olsun bir veli olarak çocuğunuzun zihinsel gelişimini desteklediğiniz için sizi tebrik ederiz. Bu sene olumsuz sonuç alan öğrenciler seneye tekrar BİLSEM’e aday gösterilebilmektedir. Ancak çocuğunuzun zeka gelişimini bu süreçte desteklemeye devam edebilirsiniz. BİLSEM ZEKA uygulamasını (AppStore PlayStore) hemen indirin ve çocuğunuzun eğlenerek zekasını geliştirmesine yardımcı olun. 

İşte Bilsem Zeka Memnuniyeti

Sayısal

Hafıza

Sözel

Görsel

Mantık

Dikkat

Çocuklarımızın okul derslerinde başarı, yeni nesil sınavlara adaptasyon, zeka ve dikkat gelişimi ve etkili Bilsem hazırlığı için en büyük yardımcısı olan Bilsem Zeka’da şimdi kampanya var!

Uygulamamızı aşağıdaki linklerden ücretsiz indirebilirsiniz 

Dilerseniz web portalmınızdan da uygulamayı indirmeden kullanabilirsiniz.

Öğrenci Sınıf Bilgisi
Görüşme Saati