BİLSEM 2024 ÖN DEĞERLENDİRME SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI

BİLSEM ön değerlendirme Sınav Sonuçları

Milli Eğitim Bakanlığı’nca (MEB), özel yetenekli öğrencilerin belirlenmesi amacıyla düzenlenen Bilim ve Sanat Merkezleri (BİLSEM) öğrenci seçme sınavının merakla beklenen ön değerlendirme sonuçları bugün açıklandı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanan BİLSEM ön değerlendirme sonuçlarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. 

Bilsem Mülakat Hazırlık

2023-2024 eğitim öğretim yılında bilim ve sanat merkezleri öğrenci tanılama ve yerleştirme sürecinde aday gösterilen 1, 2 ve 3. sınıf öğrencilerine yönelik ön değerlendirme uygulamaları kapsamında 10 Şubat – 14 Nisan 2024 tarihleri arasında genel zihinsel yetenek alanı için “Zihinsel Performans Değerlendirme Testi”, resim yetenek alanı için “Görsel Algı Testi” ve müzik yetenek alanı için “Müzikal Yatkınlık Testi” gerçekleştirilmiştir. 

 

Bilsem Mülakat HazırlıkMulakat-LP-Buton

Bireysel değerlendirmeye hak kazanan öğrencilerin giriş belgeleri 15 Mayıs 2024 tarihinden itibaren kayıtlı oldukları okul müdürlüklerinden alınabilecektir.

Bireysel değerlendirme sonucunda bilim ve sanat merkezlerine yerleşmeye hak kazanan öğrenciler ise 2024-2025 eğitim öğretim yılından itibaren eğitimlerine başlayacaklardır.

Bireysel değerlendirmeye hak kazanan öğrenciler için yetenek alanlarına göre 1., 2. ve 3. sınıf öğrencileri için belirlenen taban puanlar aşağıda belirtilmiştir:

 

Sınıf Genel Zihinsel Yetenek Alanı Resim Yetenek Alanı Müzik Yetenek Alanı
1.
Sınıf
36 31 31
2.
Sınıf
39 35 35
3.
Sınıf
42 37 37
Genel zihinsel, resim ve müzik yetenek alanlarında yapılan ön değerlendirme sonuçlarına ilişkin itirazlar 22-26 Nisan 2024 tarihleri arasında öğrenci velileri tarafından alınacaktır. İtiraz süreci ile ilgili ayrıntılı bilgi için tıklayınız.
 

bilsemzeka-mülakat-avantajları

bilsemzeka-instagram

bilsem mülakat

Bireysel değerlendirmeye hak kazanan BİLSEM ZEKA öğrencilerini ve diğer tüm öğrencileri tebrik ederiz.

Sayısal

Hafıza

Sözel

Görsel

Mantık

Dikkat

Çocuklarımızın okul derslerinde başarı, yeni nesil sınavlara adaptasyon, zeka ve dikkat gelişimi için en büyük yardımcısı olan Bilsem Zeka’da şimdi kampanya var.

Uygulamamızı aşağıdaki linklerden ücretsiz indirebilirsiniz 

Dilerseniz web portalmınızdan da uygulamayı indirmeden kullanabilirsiniz.

Öğrenci Sınıf Bilgisi
Görüşme Saati