BİLSEM 2. AŞAMAYA (BİREYSEL DEĞERLENDİRME) NASIL HAZIRLANILIR?

Bilsem Ön Değerlendirme sınav sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte Bilsemin ilk aşaması tamamlanmış bulunuyor. Şu anki süreçte 2. aşama olan bireysel değerlendirmeye (mülakat) girmeye hak kazanan öğrencilerin randevuları oluşturulmaktadır. 9 Mayıs itibariyle ise bireysel değerlendirme uygulamalarına alınacak öğrencilerin giriş belgeleri e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi üzerinden yayımlanacaktır. Sonrasında da 15 Mayıs- 28 Temmuz tarihleri arasında bireysel değerlendirme uygulamaları yapılacaktır.

Bireysel değerlendirme aşamasına az bir zaman kala ailelerin aklındaki soru bu zamanı nasıl değerlendirmeliyiz, çocuğumuzu nasıl hazırlamalıyız olmaktadır. Endişelerinizi anlıyor ve biz de sizin kadar çocuklarımızı düşünüyor onları bu sürece nasıl hazırlayacağımızı planlıyoruz.

Çocukların bu zaman diliminde yapması gerek şey kendi yetenek alanına uygun olarak bol bol egzersiz yapmaktır. Resim yetenek alanı için hazırlanıyorsa bol bol resim çizerek; müzik yetenek alanı için hazırlanıyorsa müzikle ilgili egzersizler yaparak ve genel yetenek alanı için hazırlanıyorsa bol bol zeka soruları, bulmaca, hafıza geliştirme oyunları ve çeşitli mental egzersizlerle kendilerini hazırlayabilirler.

Bilsem Zeka işte bu noktada size yardımcı olmak için burada. Bilsem Zeka mobil uygulamasında çocuğunuzun zihinsel becerilerini geliştirmesi ve ikinci aşama değerlendirmelerine nitelikli bir şekilde hazırlanması için gereken her şey var. Bilsem Zeka’da Günlük Testler ve Haftalık Denemeler sayesinde çocuklar, bilişsel kabiliyetlerini geliştirecek aynı zamanda bilsem değerlendirmesi provası yapabilecekler. Bunun yanında, uygulamada yer alan şampiyonlar listesi, rozetler ve performans ölçme ve değerlendirme ekranları ile çocuklar kendilerini sürekli olarak geliştirme motivasyonu bulacaklar.

Uygulamamızın bağlantısına aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

Bir müjde daha ! Önünüzdeki ikinci aşama sınavına hazırlık için size özel büyük bir indirimi kaçırmayın. Kısa bir süreliğine 3 Aylık Bilsem Zeka Aboneliği ve 5 Bilsem Prova biletinden oluşan Jet paketimize siz de sahip olabilirsiniz. Ayrıca paketin içerisinde 6 özel ders, 2 zeka oyunları dersi ve tamamı video çözümlü binlerce soru bulunmaktadır. Eğer avantajlı hazırlık paketlerimize bakmak ve satın almak  isterseniz BURADAN erişebilirsiniz.

Öğrenci Sınıf Bilgisi
Görüşme Saati