2024 BİLSEM YAZ OKULU BAŞVURULARI BAŞLADI!

Bilsem Yaz Okulu

BİLSEM Yaz Okulu, Türkiye’nin dört bir yanında faaliyet göstererek çocukları akademik, bilimsel ve sanatsal bir keşfe çıkarıyor. BİLSEM Yaz Okulları, çocuklara akademik alanda derinlemesine eğitim sunmanın yanı sıra kültür, sanat ve spor alanlarında da yeteneklerini geliştirme fırsatı tanır.

Okul öncesi Eğitim

 

BİLSEM Yaz Okulu Nedir?

BİLSEM yaz okulu, Türkiye’de Bilim ve Sanat Merkezleri’nin (BİLSEM) yaz aylarında düzenlediği özel eğitim programını ifade eder. Yaz aylarında düzenlenen bu özel programlar, öğrencilere akademik, bilimsel ve sanatsal alanlarda derinlemesine eğitim fırsatları sunmayı amaçlar. 

Yaz Okullarına Kimler Gidebilir?

BİLSEM yaz okulları, sınavsız olarak 2 ile 12. sınıf arası öğrencilere yönelik düzenlenir. Tüm okullardaki öğrenciler, il içi veya il dışı fark etmeksizin, kurslara başvurabilirler. BİLSEM öğrencisi olma şartı aranmamaktadır.  Bu özel programlar, öğrencilerin kabiliyetlerini daha da ileri taşımalarına yardımcı olmayı ve ilgi duydukları alanlarda derinlemesine bilgi kazanmalarını sağlamayı amaçlar.

Yaz Okulu Başvuru ve Kayıt Tarihi

BİLSEM yaz okulu başvuruları 10-21 Haziran 2024 tarihleri arasında yapılacaktır. BİLSEM yaz okulu ise 1 Temmuz – 29 Ağustos 2024 tarihleri arasında yapılacaktır.

Yaz Okuluna Başvuru ve Kayıt Nasıl Yapılır?

BİLSEM yaz okulu başvuruları, Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) Özel Yetenekliler ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü ‘nün resmi web sitesi üzerinden yapılmaktadır. Başvuru için başvuru formlarının doldurulması ve gerekli belgeleri sunulması gerekmektedir. 

BILSEM Yaz Okulu Basvuru Formunu İndir!

Yaz Okulunda Hangi Dersler Var?

Yaz okulu programı, temelde iki önemli dersten oluşur: “Bilim” ve “Sanat”. Bu eşsiz deneyim, çocukların bilgi ve yaratıcılığı buluşturarak gelişmelerine zemin hazırlar. BİLSEM yaz okulu, çocukların hem bilimsel ve akademik yönlerini güçlendirmelerine hem de kültür, sanat ve spor alanlarında beceri kazanmalarına katkı sağlar. 

Yaz Okulunda Hangi Atölyeler Var?

BİLSEM bünyesinde bulunan atölyeler, öğrencilere birçok yönlü gelişim olanağı sunarak onları geleceğe daha donanımlı ve hazır bir şekilde taşır. Hadi hep beraber BİLSEM de bulunan atölyeleri inceleyelim:

1. Havacılık ve Uzay Atölyesi

2. Robotik Atölyesi

3. Yaratıcı Yazarlık Atölyesi

4. Akıl Oyunları Atölyesi 

5. Bilimsel Araştırma Teknikleri Atölyesi

6. Erdem Atölyesi 

7. Düşünme Eğitimi Atölyesi

8. Görsel Sanatlar Atölyesi

9. Müzik Atölyesi 

10. Yenilikçi Tarih Atölyesi

BİLSEM Yaz Okulu Ne Kadar Sürecek?

BİLSEM yaz okulu hafta içi ve cumartesi günleri düzenlenecek olan dersler, her gün 2 saat olmak üzere haftada toplam 8 saat sürecek şekilde planlanmıştır. Yaz okulu programı, tam 4 hafta boyunca devam edecek ve yoğun bir öğrenme deneyimi sunacaktır.

Sonuç olarak BİLSEM Yaz Okulları, çocukların potansiyellerini maksimize etmelerine, ilgi alanlarını derinlemesine keşfetmelerine ve yeni yetenekler kazanmalarına olanak tanıyarak unutulmaz bir yaz deneyimi sunuyor. Bu programlar, çocukları geleceğe daha hazır ve donanımlı bir şekilde ilerlemeleri için muhteşem bir adım olarak öne çıkıyor.

 

Sayısal

Hafıza

Sözel

Görsel

Mantık

Dikkat

Çocuklarımızın okul derslerinde başarı, yeni nesil sınavlara adaptasyon, zeka ve dikkat gelişimi için en büyük yardımcısı olan Bilsem Zeka’da şimdi kampanya var.

Uygulamamızı aşağıdaki linklerden ücretsiz indirebilirsiniz 

Dilerseniz web portalmınızdan da uygulamayı indirmeden kullanabilirsiniz.

Öğrenci Sınıf Bilgisi
Görüşme Saati